top of page

Urządzenie do analizy postawy kręgosłupa 3D: Jak działa i dlaczego go potrzebujesz ?

Zaktualizowano: 2 lut 2023

Kręgosłup to skomplikowana struktura składająca się z licznych kości, więzadeł i ścięgien, które zapewniają wsparcie dla reszty ciała. Ta kolumna kości łączy szyję, barki, ramiona, ręce i klatkę piersiową z plecami i dolną częścią ciała. Oprócz zapewniania wsparcia i stabilności przy każdym ruchu, jaki wykonujesz, kręgosłup odgrywa również ważną rolę w ochronie niektórych najbardziej wrażliwych organów Twojego ciała. Każda niewielka zmiana w sposobie ułożenia tych kości może prowadzić do stresu i napięć w innych częściac ciała. Zła postawa może mieć negatywny wpływ na prawie każdą część Twojego życia, od zmniejszenia wydajności w pracy lub szkole do wywierania niepotrzebnego nacisku na stawy i mięśnie. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby poprawić i utrzymać dobrą postawę jako osoba. Tutaj przyjrzymy się, jak działa urządzenie SPINE 3D do analizy postawy kręgosłupa


Co to jest Analiza Postawy Kręgosłupa 3D?

Istnieje wiele sposobów na ocenę postawy i ustawienia kręgosłupa, ale nie wszystkie są skuteczne. Na przykład, zwykłe oględziny nie są wiarygodne i mogą dać mylące wyniki. Można również użyć ręcznego urządzenia. Jednak te metody nie zawsze mogą być dokładne. Innym powszechnym sposobem oceny postawy kręgosłupa są zdjęcia rentgenowskie, ale nie są one zalecane jako rutynowe narzędzie do badań przesiewowych, ponieważ narażają Cię na promieniowanie. Natomiast analiza postawy kręgosłupa 3D jest nieinwazyjnym badaniem, które ocenia ustawienie kręgosłupa za pomocą specjalistycznego oprogramowania komputerowego. Technologia ta jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna. SPINE urządzenie do analizy postawy kręgosłupa 3D działa poprzez tworzenie trójwymiarowego obrazu kręgosłupa, a następnie analizuje ewentualne nieprawidłowości w jego ustawieniu. Wyniki wyświetlane są w postaci komputerowego obrazu postawy kręgosłupa.


Jak działa SPINE 3D i jak się nim bada?

Urządzenie do analizy postawy SPINE 3D to komputer bez użycia rąk, który wykorzystuje serię czujników do stworzenia dokładnej trójwymiarowej wizualizacji Twojego kręgosłupa. Punkty pomiarowe zaznacza się na plecach i ramionach, a komputer w ciągu kilku sekund oblicza pozycję kręgosłupa. Wyniki są wyświetlane na ekranie komputera w postaci trójwymiarowego obrazu kręgosłupa. Oprogramowanie komputerowe analizuje pozycję kręgosłupa i pokazuje postawę w czasie rzeczywistym. Po zakończeniu badania mogą Państwo również obejrzeć swoje wyniki. Komputer dokonuje pomiarów postawy ciała za pomocą szeregu czujników i specjalnego algorytmu.


Korzyści płynące z analizy 3D Postawy Kręgosłupa

Główną zaletą analizy postawy kręgosłupa 3D jest to, że oferuje ona obiektywną ocenę ustawienia kręgosłupa i postawy. Komputerowe urządzenie może dokładnie określić, czy Twoja postawa jest normalna, czy też należy wprowadzić zmiany. Urządzenie może również pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich nieprawidłowych ustawień i kręgosłupie, które mogą być przyczyną bólu lub dyskomfortu bądź skoliozy.


Zalety badania 3D kręgosłupa

Analiza postawy kręgosłupa 3D jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna, a jej wyniki mogą być wykorzystane do opracowania spersonalizowanego planu poprawy i utrzymania dobrej postawy. Skomputeryzowane urządzenie może być używane do badania osób w każdym wieku i może pomóc we wczesnej identyfikacji potencjalnych problemów i zagrożeń.


Wnioski

Urządzenie do analizy postawy kręgosłupa 3D może być wykorzystywany przez pracowników służby zdrowia jako część programu profilaktyki postawy. Urządzenie może być również używane przez osoby indywidualne do monitorowania ich postawy w czasie. Urządzenie do analizy postawy ciała 3D jest idealnym narzędziem oceny postawy dla centrów fitness, uniwersytetów i szkół oraz placówek opieki nad seniorami. Komputerowe urządzenie może być również wykorzystywane w prywatnych klinikach, gabinetach lekarskich oraz w biurach.
198 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page